SESJA NOWORODKOWA

Zapraszamy rodziców z dziećmi do ok. 2 tygodnia od narodzin maleństwa. Całym sercem dbam o to, aby cała sesja odbyła się w pełni komfortowo i bezpiecznie dla maleństwa. W pełni zadowalające efekty sesji uzyskamy, gdy maluszek zaśnie głębokim snem. Taki stan jest łatwiejszy do osiągnięcia w okresie ok. 7-10 dnia po urodzeniu.

Warto wziąć ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy dla komfortowego funkcjonowania dziecka, np. mleczko, jeśli tak dziecko jest karmione, pieluszki i temu podobne. Sesja trwa kilka godzin (ok. 2-3,5h), trzeba więc być na to przygotowanym 🙂

Często pytają Państwo, co należy wziąć ze sobą. Otóż: dla  maleństwa koniecznie SMOCZEK (nawet jeśli zazwyczaj z niego nie korzysta). Maluszek w czasie sesji będzie układany w pozycjach, które mogą pobudzić odruch ssania – w tych momentach smoczek bardzo się przydaje.

Przepiękną pamiątką są nie tylko fotografie samego maleństwa, ale również ujęcia z rodzicami.
Warto na tę okazję wziąć ze sobą czarne koszulki z długim lub krótkim rękawem (świetnie wypada również rękaw 3/4).
Konieczne jest, by były czarne, bez napisów, obrazków, wzorów.

Można wziąć również (dodatkowo) coś innego, w kolorach natury (brąz, beż, zieleń, bądź inny kolor, który występuje w środowisku naturalnym).
Rodzice pozujący z koszyczkiem, w którym leży maleństwo to zawsze wzruszający i uroczy widok, a właśnie tego typu odzież
dobrze będzie się w tej stylizacji prezentowała. Najważniejsze, aby odzież nie miała wzorów, obrazków, napisów.